Fotografia kontemplacyjna

Dlaczego warto?

Fotografia kontemplacyjna to jeden z naszych ulubionych sposobów tworzenia zdjęć, ponieważ łączy ze sobą fotografię i medytację. To medytacja z aparatem.

Praktyka rozwijania wyboru tego, jak widzimy świat. 

Pozwala nam widzieć świat taki, jaki jest, świeży i zawsze nowy. 

Pozwala zsynchronizować oczy i umysł, aż do pojawienia się przebłysków percepcji. Jest to sposób postrzegania rzeczy takimi, jakimi są. To jest istota bycia obecnym.

Aspekt kontemplacyjny uczy nas odkrywania świata i doceniania codziennych rzeczy, ludzi i wszystkiego, co nas otacza.

 

Ten proces jest kluczowy dla warsztatu. Celem nie jest skupienie się na wyniku, lecz na chwili.

 

Zwolnij i spójrz świeżym okiem na otaczający Cię świat. Naucz się dostrzegać to, co niezwykłe w zwykłym, a jednocześnie poświęcać czas dla siebie, zmniejszać stres i poprawiać swoje samopoczucie.

 

Spędzisz czas na łonie natury, badając kolor, teksturę, formę i światło podczas robienia zdjęć. Zastanowisz się nad swoim związkiem z naturą oraz życiem miasta, odkryjesz na nowo swoją kreatywność i nauczysz się inaczej patrzeć na świat.

Fotografia kontemplacyjna

Dla Kogo?

Warsztaty fotografii kontemplacyjnej zostały starannie opracowane z myślą o osobach, które nie tylko są nowicjuszami w dziedzinie fotografii, ale także uczniam średniozaawansowanymi.

 

Fotografia kontemplacyjna jest przeznaczona dla każdego, pozwala ona na świeże spojrzenie na wszystko co nas otacza.

 

Wiele osób, które mają do czynienia ze stresem, niepokojem, samotnością i depresją, może skorzystać z tego typu praktyki.

 

Kiedy zaczniemy uczyć się zwalniać i doceniać nasze otoczenie, korzyści terapeutyczne mogą zostać zrealizowane

.

Nie potrzebujesz fantazyjnego aparatu fotograficznego ani drogiego sprzętu, wystarczy dowolny telefon komórkowy, tablet lub aparat cyfrowy. Sesje są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych i możliwości.

Zapraszamy do konsultacji oraz wspólnego tworzenia.