Joanna (Asia) Furgał

Joanna łączy miłość do fotografii z pasją do rozwoju osobistego. Fotografia była i nadal jest dla niej sposobem na odkrywanie siebie i świata, a edukacja jest jednym z elementów kluczowych w tym pięknym procesie.

Od ponad 13 lat wspiera ludzi, społeczności, firmy i organizacje. Pracuje międzynarodowo jako facylitator, fotograf i coach. Czuje głębokie poczucie satysfakcji, kiedy wspiera grupy i jednostki, aby osiągnąć ich pełen potencjał.

Zaczęła od wczesnego zainteresowania fotografią, która z biegiem lat rozwinęła się w naturalny styl „reportażowy”. Z dużym zainteresowaniem środowiskiem naturalnym, jej uwagę przywiązuje się do szczegółów i otaczającego ją tematu.

Joanna organizuje obecnie działania za pośrednictwem fotografii w Niemczech, Polsce i Szkocji, będąc wyszkolonym dostawcą warsztatów Points of You®.

Jej najsilniejszym atrybutem jest umiejętność korzystania z technik fotografii terapeutycznej w celu rozwijania umiejętności miękkich, zdrowych zespołów, przywództwa, pewności siebie oraz kreatywności.

Joanna ukończyła podyplomowo Akademię Trenerów Biznesu, a także Pedagogikę na Uniwersytecie Pedagogicznym WSP. Zdobywała edukację fotograficzną w Szkole Fotografii „Pozytyw”. Kreatywne myślenie i miłość do pracy z ludźmi sprawiają, że warsztaty i sesje zdjęciowe z Joanną są relaksujące i naturalne.

Katarzyna (Kasia) Dzieszko

Tworzę, zmieniam, pomagam – te trzy słowa najlepiej oddają charakter mojej pracy. Łączę sztukę fotografii z technikami terapeutycznymi, uruchamiam zdolności kreatywne, aktywizuję do odkrywania nowych pokładów siły w sobie i piękna w świecie.

Od najmłodszych lat wyszukiwałam sobie rozmaitych zajęć. Ciekawość, impuls i intuicja pchały mnie ciągle do różnych aktywności: chodziłam na kółko kulinarne, szycie, tańce, rysunek, malarstwo, rzeźbę, pantomimę, teatr uliczny – zatrzymując się wreszcie na fotografii, która do dziś jest największą pasją i sposobem na życie. Dzięki fotografii zaczęłam prowadzić dziennik – wykorzystywałam aparat fotograficzny jako narządzie poznania – brałam udział w życiu i jednocześnie mogłam go obserwować. Pozwoliło mi to odnaleźć siłę, przezwyciężyć różnego rodzaju trudności i osiągnąć pożądaną równowagę.

Nie zdawałam sobie sprawy, że wszystkie te zainteresowania zaprowadzą mnie do jednego spójnego punktu – arteterapii. Szukałam i odnalazłam w tym własną drogę i swoją autonomię. Fotografia oprócz tego co daje mi prywatnie jest szczególnym narzędziem do pracy indywidualnej i warsztatowej: wyzwala przytłumiane pokłady emocji, ożywia świadomość, pobudza zmysły, wrażenia, wzmaga poczucie istnienia, czyni je wyrazistym i kolorowym, poszerza percepcję pomagając w intensywniejszym odbiorze świata, jest kluczem do nieznanych jeszcze emocji i uczuć – wszystkie te cechy na organizowanych przez mnie zajęciach działają terapeutyczne.

Organizuje warsztaty arteterapeutyczne od kilku lat. Lubię je szczególnie za niepowtarzalną atmosferę swobody twórczej która jest udziałem uczestników. Do tej pracy nigdy nie zabraknie mi serca i entuzjazmu. Jestem kreatywna, energiczna, uważna na ludzi i empatyczna, staram się, aby zajęcia były pełne radości i optymizmu. Pomiędzy różnymi zleceniami możecie mnie spotkać na spacerze w lesie, podczas delektowania się dobrą herbatą, na rowerowej przejażdżce, w hamaku lub namiocie niekoniecznie daleko stąd.

 

Realizuje zlecenia na terenie całego kraju.

Zapraszam do współpracy